Школа на Дачному (блог учителя Ольги Яркової)

пятница, 31 марта 2017 г.

                       8. Фразеологізми-синоніми
РАДІТИ- (відчувати велику радість) душа (серце) радіє (співає) у кого або кому; пити радість; (перебувати в піднесеному настрої, схвильованому стані від чогось радісного) не чути землі (ніг) під собою; як (мов, наче, ніби) (удруге, знов) на світ народитися; (бути дуже задоволеним, щасливим) ходити іменинником (як іменинник); на сьомому небі (бути, перебувати); відчувати (почувати) себе на (сьомому) небі; співати від щастя; аж танцює.
                                                         


 

 


четверг, 30 марта 2017 г.

            Сьогодні Теплого Олекси. З цього дня вважали, що весна брала силу. Відтак люди готували польовий та городній інвентар, витягали картоплю з погребів, щоб прогрілася. Ще через деякий час можна буде садити та сіяти. 
        На Теплого Олекси дбайливі господині пекли жайворонків, щоб задобрити бога Весни і Сонця - Ярила, а дітлахи з печивом бігли в поле закликати Весну, примовляючи: 
   Пташок викликаю
   З теплого краю.                        

  - Летіть, соловейки,
  На нашу земельку!
  -  Спішіть, ластівоньки,
  Пасти корівоньки!
"ОЛЕКСА березовим віником зиму проганяє, а весну в гості запрошує," - так казали в народі.

среда, 29 марта 2017 г.

            Ese
Yt ,ele dslrkflfnb yfljduj/ Yfgbie pfhfp/
Edcemp - xeljdf pfnsz/ 
Свої міркування я напишу пізніше. Треба зібрати докупи думки. Вражень, повірте,  дуже багато.

вторник, 28 марта 2017 г.

                    7. Фразеологізми-синоніми
УТЕКТИ - дати драла (драпака, дьору, дьорки), жарт., зневажл.; драпонути (дременути) навтікача (навтьоки), зневажл.; дати ногам волю; дати ногам знати; жарт., накивати п'ятами; дати тягу; дати чосу, рідко; намастити (намазати) п'яти салом; узяти ноги на плечі.

                                             


                              
                                   


понедельник, 27 марта 2017 г.

                        6. Фразеологізми-синоніми 
БІДУВАТИ - з нуждою битися; нужду терпіти; жити з бідою; годувати злидні; битися як риба об лід; перебиватися з копійки на копіку; (голодувати) їсти сухий хліб; на одному сухому хлібі сидіти; трубити в кулак; перебиватися з хліба на воду (на чорному хлібі); жити на воді та біді; ( бути тривалий час без їжі) покласти зуби на полицю; (обмежувати себе в їжі) затягати пасок, підтягати живіт.






воскресенье, 26 марта 2017 г.

                   5.  Фразеологізми-синоніми
БИТИ - (завдавати ударів кому-небудь) піднімати руку на кого; наминати боки кому , зневажл.; давати духопелів (тришия) кому, жарт., застар.; частувати кулаками кого, зневажл.; стригти по спині кого, жарт.; (бити когось різкими короткими ударами) давати стусанів кому; годувати штурхарцями кого, жарт.; (нещадно бити) бити (драти, лупити) як сидорову козу кого, зневажл.; (із силою бити по зубах) давати зуботичку;  (тягати за вуха) драти (накручувати, наминати) вуха кому; (тягати когось за волосся за провину) давати чубровки кому, зневажл.; волосся скубти кому; ( бити по щоці долонею) давати ляпанців (ляпасів, лящів) кому, жарт.; (бити по потилиці) годувати (частувати) потиличниками кого, жарт.; (подавати сигнал про небезпеку) бити тривогу, бити на сполох; на гвалт бити (дзвонити).
                               
                     
           

пятница, 24 марта 2017 г.

          Фото на згадку про день самоврядування.




             Бажаю всім весело провести весняні канікули!

четверг, 23 марта 2017 г.

                   4. Фразеологізми-синоніми
Багато всього знати - (мати великий життєвий досвід) бути (побувати) в бувальцях; узнати (пізнати, скуштувати) почому (почім) ківш лиха; пройти (крізь) огонь і воду (і мідні труби); пройти і мідні труби, і чортові зуби; Бути на возі й під возом; бути на коні (бути) і під конем; пройти Крим і Рим (і мідні труби); пройти (перейти) крізь сито й решето; знати, де раки зимують.











среда, 22 марта 2017 г.

                               3. Фразеологізми-синоніми
ЛЕДАРЮВАТИ - (нічого не робити) байдики бити; баглаї бити (годувати, гнути); гандри бити, діалект.; бомки бити, застар.; ханьки м'яти; собак ганяти; дурня валяти (клеїти); гави ловити; горобцям дулі давати; лежати лежнем; (сидіти без діла) сидні (посиденьбки) справляти; сидіти склавши руки; (постійно гуляти, уникати праці) походеньки справляти; і за холодну воду (не братися, не взятися); і пальцем не торкатися до чого.