Школа на Дачному (блог учителя Ольги Яркової)

воскресенье, 31 декабря 2017 г.

                 Дорогі учні, батьки! 
  Люди з усіх куточків нашої планети! 
           Вітаю з Новим 2018 роком!
           Нехай у всіх усе буде добре! 
Бажаю щасливих посмішок, мирного неба, гарного настрою, творчих успіхів, здійснення найзаповітніших бажань! 

15. Франція. Новий рік
 

У південних селищах  Франції існує такий теплий і простий звичай: перша господиня, яка набирає вранці Нового року воду із джерела, залишає там булочку власного приготування. Друга господиня бере цю булочку і на її місце кладе свою. Таким чином усі господині селища обмінюються хлібом, випеченим для ближнього.
 




16. Шотландія. Новий рік
А от коли стрілки годинника наближаються до 12 години, господар будинку в Шотландії мовчки відчиняє двері й тримає їх відчиненими до останнього удару: у такий спосіб він випускає Старий рік і впускає Новий .
 
  Гості приносять шматочки вугілля, кидають їх у сімейний камін і бажають, щоб вогнище в цьому каміні палало якнайдовше.

 

17. Японія. Новий рік
 
          Новий рік у Японії триває аж 7 днів! У кожному японському домі на Новий рік з'являється три гілки: бамбукова - щоб так само швидко виростали діти, сливова та соснова - щоб усі члени сім'ї жили так само довго та щасливо, як  слива та сосна.
 
  У ці дні заборонено промовляти неприємні слова, не можна говорити про смерть, демонів і деяких тварин: лисицю, дракона, тигра, змію. Якщо діти випадково порушать якусь із словесних заборон, батьки витирають їм рота приготованою заздалегідь ритуальною тканиною.



суббота, 30 декабря 2017 г.

11. Мексика. Новий рік
 

 У Мексиці за тиждень до Нового року влаштовуються танці. При цьому на мотузку, що гойдається взад-вперед, підвішують пінату - глиняний глечик, розписаний зображеннями тварин і казкових потвор. 
 
 У цей глечик складають найрізноманітніші  солодощі та подарунки. Вважається, що найщасливішим у новому році буде той, хто із зав'язаними очима розіб'є пінату палицею.
 


 

12. Норвегія. Новий рік







Норвезькі діти чекають у Новорічну ніч дарунків від кози. У цій країні коза займає привілейоване положення. Бо легенда розповідає , що норвезький король Олаф II одного разу врятував поранену козу. Тарину доставили в палац, вилікували і відпустили. На занк подяки вона щоночі приносила рятівникові рідкісні цілющі рослини. Тому їй діти готують святкові гостинці, які кладуть у свої черевики. На ранок натомість малюки знаходять новорічні ласощі.
 


 





 13. Непал. Новий рік

 У Непалі Новий рік зустрічають зі сходом зорі, і зустріти його можна тричі на рік, оскільки літочислення в цій країні ведеться за трьома календарями. За місячним календарем - у ніч повного місяця - непальці розпалюють великі вогнища й скидають у них ст арі непотрібні речі.

На другий день настає Свято Фарби, коли фантазія і веселощі непальських мешканців нестримні. Вони розмальовують себе та один одного такими вигадливими узорами та малюнками, що просто дивуєшся.

 
 А потім усі ці натовпи розмальованих веселунів ходять по вулицях, пустуючи, наспівуючи та пританцьовуючи. До будинків заходять ненадовго - лише скуштувати святкове частування, а потім ідуть веселитися далі.

 


14. Панама. Новий рік
 

 У Панамі, щойно годинник проб'є північ, починають голосно дзвонити дзвони на всіх пожежних каланчах, завивати сирени, гудіти автомобілі. Самі панамці - і діти, і дорослі - у цей час щосили кричать та б'ють у все, що потрапило під руку. A весь цей шум, галас та грюкіт чиниться для того, щоб "задобрити" Новий рік.
 
 



6. Ірландія. Новий рік.
   

     В Ірландії ввечері, напередодні Нового року, двері всіх будинків відчиняються навстіж. Кожний бажаючий може увійти в будь-який будинок і стане там бажаним гостем. Господарі пригостять келихом доброго вина та почастують найсмачнішими стравами.
 Гість не забуде при цьому сказати: "За мир у цьому домі і в усьому світі!"
 О пів на дванадцяту ірландці виходять на центральну площу міста, співають, танцюють, веселяться.